Łazienka

Dlaczego warto korzystać z hydromasaży?

Wiele osób doceniło już zbawienny wpływ hydromasażu na samopoczucie, wygląd skóry oraz funkcjonowanie mięśni i stawów. Popyt i konkurencja sprawiły, że kabiny z hydromasażem dostępne są dla coraz większej liczby konsumentów.

Korzyści z hydromasażu

Zalety leczenia masażami wodnymi znane są od dawna i wykorzystywane są w gabinetach rehabilitacyjnych, odnowy biologicznej oraz w salonach SPA. Teraz możemy cieszyć się hydromasażem także w domu.

Hydromasaż to strumień wody pod ciśnieniem uderzający w określone partie naszego ciała. Przede wszystkim pozwala się zrelaksować i zmniejszyć napięcie mięśniowe. Dzięki temu szybko odzyskamy wigor po trudnym dniu. Regularnie stosowany hydromasaż (2-3 razy w tygodniu) pozwala pozbyć się bólów kręgosłupa, stawów. Pobudza także krążenie, pozwala na zmniejszenie cellulitu poprawiając jędrność skóry.

Kabina z hydromasażem to bardzo dobre rozwiązanie dla osób aktywnie uprawiających sport. Wystarczy kilkanaście minut, by mięśnie się zregenerowały po nadmiernym wysiłku.

Na co zwrócić uwagę?

Kabina z hydromasażem to element wyposażenia łazienki, który kupujemy na wiele lat. Nie warto kupować tanich produktów niskiej jakości, bo bardzo szybko będziemy musieli wzywać fachowców do licznych napraw.

Najważniejszy w kabinie jest panel z hydromasażem. Możemy kupić go w komplecie z kabiną lub osobno. To także dobra opcja dla osób, które posiadają już kabinę od kilku lat. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany, z paneli plastikowych lepiej zrezygnować.

Warto także zwrócić uwagę na dysze, bo to one mają największy wpływ na rodzaj masażu wodnego i jego skuteczność. Powinny mieć otwory średniej wielkości (nie osadza się kamień), możliwość regulacji ustawienia kąta strumienia, gumowe nakładki (ułatwiają czyszczenie). Ważne są także funkcje, które może oferować panel do hydromasażu.

Dodatkowe funkcje

Kabina z hydromasażem może oferować dodatkowe funkcje, które znacznie poprawią komfort jej użytkowania. Do wyboru mamy panel sterowany ręcznie lub elektronicznie. Za pomocą pierwszego ustawiamy temperaturę wody, rodzaj masażu oraz ciśnienie. Panel elektroniczny umożliwia nie tylko automatyczne ustawienie tych parametrów, ale także określenie czasu trwania kąpieli, zastosowanie naprzemiennych masaży.

Niektóre kabiny dodatkowo wyposażone są w dysze do biczy szwedzkich, deszczownice, kąpiele parowe.

You may also like

Zobacz również

Wyposażenie wnętrza
Utrzymanie i konserwacja kutrów gastronomicznych: najlepsze praktyki Kuter gastronomiczny jest niezbędnym narzędziem w profesjonalnej kuchni, które wymaga regularnej konserwacji i odpowiedniego utrzymania, aby zapewnić...
Czytaj więcej
Kuchnia
Bemary: efektywność energetyczna i zrównoważone użytkowanie Czy zastanawiałeś się, jak efektywnie i ekologicznie korzystać z bemarów? Oto kluczowe wskazówki, które pomogą Ci w osiągnięciu...
Czytaj więcej