Remont

Jakie kołki rozporowe do pustaków?

Wiele osób nie ma pojęcia, czy kołki rozporowe do cegły dziurawki są dobrym pomysłem. Prawdą jest, że materiały budowlane puste mają zupełnie inne właściwości fizyczne, niż np. cegła. Mogłoby się wydawać, że wszelkie ingerencje zmniejszają ich wytrzymałość oraz odporność na pęknięcia. Nie zawsze tak jest! Ważne jest, aby zainwestować w odpowiednie akcesoria. Wybór jest na tyle duży, że nie będzie to stanowić żadnego wyzwania.

Optymalna długość i średnica

Wybierając Kołki rozporowe do cegły dziurawki należy zorientować się, jaka jest grubość ściany. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy zostaną one umieszczone na ścianie odgradzającej nasze mieszkanie od sąsiadów. W starym budownictwie nie praktykowało się zbyt grubych przegród.

Pewne jest to, że kołki rozporowe do cegły dziurawki nie mogą być zbyt krótkie i nieadekwatne do obciążenia. W przypadku dekoracji ściennych sprawa jest ułatwiona, ponieważ są one zwykle relatywnie lekkie. Nie można tego powiedzieć o półkach, szafkach wiszących czy też telewizorze. Liczy się nie tylko długość, ale również średnica kołka.

Rodzaj kołka

Kołki rozporowe do cegły dziurawki występują w kilku różnych wariantach. Decyzja powinna zostać dokładnie przemyślana, szczególnie jeśli na ścianie zawiśnie ciężki element (np. mebel). Nawet, jeśli początkowo kołki spełniają swoje zadanie, to mogą wypaść ze ściany w najmniej spodziewanym momencie, co generuje spore straty.

W przypadku wątpliwości warto jest poprosić o poradę doświadczonego fachowca. Bardzo często polecane jest stosowanie kołków rozporowych do pustaków rozprężających się od samego początku.

Właściwości materiału

Raczej nie stosuje się kołków rozporowych do cegły dziurawki, które zostały wykonane z metalu. Są one polecane tylko w szczególnych okolicznościach. Uniwersalne akcesoria są wykonywane z plastiku. Podstawową zaletą tego materiału jest niska waga. Plusem jest również całkiem wysoka trwałość. Nie można również zapomnieć o niskiej cenie. Za plastikowe kołki należy zapłacić o wiele mniej, niż za kotwy lub inne akcesoria.

You may also like

Zobacz również

Wyposażenie wnętrza
Utrzymanie i konserwacja kutrów gastronomicznych: najlepsze praktyki Kuter gastronomiczny jest niezbędnym narzędziem w profesjonalnej kuchni, które wymaga regularnej konserwacji i odpowiedniego utrzymania, aby zapewnić...
Czytaj więcej
Kuchnia
Bemary: efektywność energetyczna i zrównoważone użytkowanie Czy zastanawiałeś się, jak efektywnie i ekologicznie korzystać z bemarów? Oto kluczowe wskazówki, które pomogą Ci w osiągnięciu...
Czytaj więcej