Łazienka

Łazienkowe rewolucje

Wybór kabiny prysznicowej to jedna z najważniejszych decyzji przy aranżacji domu. Łazienka która stać się ma naszą oazą i miejscem codziennego wyciszenia, czy dosłownie i w przenośni oczyszczenia, musi przecież spełniać pewne normy i dawać najwyższą wygodę. Jaką kabinę prysznicową wybrać, by cieszyć się wygodą i codziennym odprężeniem w kąpieli? Na to i inne pytania odpowie poniższy artykuł.

Kabina prysznicowa asymetryczna – wybór nie dla każdego

Asymetryczna kabina prysznicowa jest doskonałym wyborem dla dużych przestronnych mieszkań lub domów z dużymi łazienkami. Łazienki małe i ograniczone zwyczajnie jej nie zmieszczą ponieważ immanentną cechą każdej asymetrycznej kabiny jest większa długość jednego z boków tej kabiny ponad bok przeciwległy.

Pozwala to uzyskać ciekawe kształty i gabaryty, designerskie bryły i uatrakcyjnić mieszkanie, ale eliminuje małe łazienki z możliwości montażu takiej kabiny. Łazienki, w których taka kabina się zmieści, muszą mieć powierzchnię większą od 5-6 metrów kwadratowych lub prostokątny układ, w który dobrze wpisują się asymetryczne kabiny.

Kabiny półokrągłe popularne modele

W poczet armatury do której zaliczana jest Kabina prysznicowa asymetryczna wchodzą dwa główne modele kabiny półokrągłe oraz prostokątne. Przedstawicielem tej pierwszej grupy jest model Adora. Charakteryzuje się ciekawą półkolistą formą nawiązującą nieco do stylu w sztuce zwanego Art Deco. Kabina posiada trzy rodzaje szkła do wyboru – szkło transparentne, grafitowe oraz perłowe jak również całą gamę srebrzonych bądź chromowanych uchwytów.

Innym popularnym modelem spośród kabin półokrągłych jest Soleo. Do wprowadzonych tu nowinek zaliczymy zawiasy kolumnowe wzmacniające konstrukcję oraz pokrycie szyby systemem ułatwiającym czyszczenie i zapobiegającym powstawaniu zabrudzeń.

Kabiny prostokątne

Popularnie wybieraną kabiną tego typu jest wersja trendy. Produkt ten cechuje skromna elegancja, w wyposażeniu są chromowane uchwyty, wzmocnione zawiasy i wybór obecność lub brak listwy podłogowej. Polecanymi typami kabin prostokątnych są również varia i maxima znane jako trwałe, wygodne ale też łatwe w czyszczeniu.

Warto dodać, że przytoczone tu kabiny prysznicowe są nazwami obiegowymi typów modeli nie zaś dostępnymi u konkretnego producenta gotowymi produktami.

You may also like

Zobacz również

Wyposażenie wnętrza
Utrzymanie i konserwacja kutrów gastronomicznych: najlepsze praktyki Kuter gastronomiczny jest niezbędnym narzędziem w profesjonalnej kuchni, które wymaga regularnej konserwacji i odpowiedniego utrzymania, aby zapewnić...
Czytaj więcej
Kuchnia
Bemary: efektywność energetyczna i zrównoważone użytkowanie Czy zastanawiałeś się, jak efektywnie i ekologicznie korzystać z bemarów? Oto kluczowe wskazówki, które pomogą Ci w osiągnięciu...
Czytaj więcej