Wyposażenie wnętrza

Kołdra bambusowa i jej największe zalety

kołdry bambusowe

Jaka kołdra do spania sprawdzi się najlepiej? Obok tradycyjnych kołder puchowych czy lżejszych i łatwiejszych w czyszczeniu kołder syntetycznych sklepy oferują dziś także kołdry bambusowe. Co je wyróżnia? Jakie są ich największe zalety i czy warto wybrać właśnie to rozwiązanie?

Kołdra naturalna czy syntetyczna?

Jedną z pierwszych decyzji, które trzeba podjąć, przymierzając się do zakupu nowej kołdry, jest wybór między nakryciami naturalnymi i syntetycznymi. Jedne i drugie mają swoje zalety. Kołdry z tkanin syntetycznych są lekkie, można je prać w pralce, w związku z czym łatwo utrzymać je w czystości. Niestety, słabo przepuszczają powietrze, przez co sprzyjają przegrzewaniu i poceniu się, a tym samym problemom z zasypianiem czy wybudzeniom.
Wśród kołder naturalnych do niedawna królowały kołdry puchowe i wełniane. Te dobrze trzymają ciepło i są wykonane z oddychających materiałów, jednak zwykle są ciężkie i wymagają specjalistycznego czyszczenia. Nowością są niemające tych wad kołdry z tkaniny bambusowej.

Jakie plusy oferuje kołdra bambusowa?

Kołdry bambusowe łączą wszystkie zalety kołder naturalnych i syntetycznych. Są niedrogie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe, z powodzeniem można prać je w pralce, co będzie ogromnym plusem dla alergików.
Wykonana z tkaniny bambusowej kołdra jest także lekka, miękka, przyjemnie otula. Zapewnia swobodny obieg powietrza, a tym samym nie powoduje przegrzewania się i pocenia. Jednocześnie grubsze bambusowe kołdry nadają się także na jesień i zimę, jeśli temperatura w sypialni w te pory roku nie ulega gwałtownemu obniżeniu.

Gdzie kupić dobrej jakości kołdrę z bambusa?

Decydując się na kołdrę bambusową, na pierwszym miejscu warto postawić jakość. Taka solidnie wykonana bambusowa kołdra posłuży przez lata, zapewniając maksymalny komfort. Z powodzeniem będzie można potraktować ją jako kołdrę całoroczną.
Szukając kołder bambusowych, najlepiej sprawdzić ofertę renomowanych, dobrze wyposażonych sklepów z tekstyliami sypialnianymi – czy to działających stacjonarnie, czy online. Taki sklep oferuje kołdry bambusowe różnych wymiarów, różnej grubości. Oprócz klasycznych nakryć do sypialni można kupić tam także bambusowe kołderki dla dzieci czy komplety bambusowej pościeli dla niemowlaczków.

Kołdry bambusowe znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl

You may also like

Zobacz również

Wyposażenie wnętrza
Utrzymanie i konserwacja kutrów gastronomicznych: najlepsze praktyki Kuter gastronomiczny jest niezbędnym narzędziem w profesjonalnej kuchni, które wymaga regularnej konserwacji i odpowiedniego utrzymania, aby zapewnić...
Czytaj więcej
Kuchnia
Bemary: efektywność energetyczna i zrównoważone użytkowanie Czy zastanawiałeś się, jak efektywnie i ekologicznie korzystać z bemarów? Oto kluczowe wskazówki, które pomogą Ci w osiągnięciu...
Czytaj więcej