Wyposażenie wnętrza

Wygodne i funkcjonalne krzesła barowe do kuchni

Szukasz oryginalnego i wygodnego krzesła do kuchni lub barku? Nie wiesz, który z modeli dostępnych na rynku będzie spełniał Twoje wymagania? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesła i jak dobrać jego styl do wystroju i aranżacji Twojego wnętrza.

Czym wyróżnia się krzesło barowe?

Najważniejszą cechą wyróżniającą krzesło lub stołek barowy od innych krzeseł jest jego wysokość oraz podpórka na nogi. Ich smukły kształt umożliwia dostawienie ich do wąskiego barku lub blatu. Zajmują mniej miejsca niż tradycyjne modele krzeseł.

Innym elementem wyróżniającym krzesło barowe do kuchni jest obrotowe siedzisko, które występuje w wielu modelach. Często jest ono zintegrowane z podpórką na nogi. W tym wypadku możemy obracać się całym ciałem. Niestety wadą takich modeli jest często ich znaczny ciężar. Krzesło barowe do kuchni bez funkcji obrotu jest lżejsze.

Stołek barowy z oparciem czy bez?

Przy wyborze krzesła bardzo często zastanawiamy się, czy kupić je z oparciem, czy bez. Trzeba zastanowić się, gdzie hoker będzie stał. Można przyjąć, iż w sytuacji, gdy na krześle częściej będą siedzieć dzieci, lepiej zdecydować się na model z oparciem.

To rozwiązanie sprawdzi się także wtedy, kiedy wiesz, że będziesz często używał tego krzesła. Opcja z oparciem pozwoli uniknąć bólów kręgosłupa. Z drugiej strony, jeśli stołek barowy będzie używany sporadycznie, na przykład w czasie krótkiego odpoczynku lub przygotowywania posiłku, lepiej zdecydować się na modele bez oparcia.

Jak dobrać stołki barowe do kuchni?

Do wystroju wnętrza kuchni w stylu klasycznym, lepiej pasować będą krzesła barowe z oparciami. Tutaj sprawdzą się także modele z siedziskami obitymi materiałami tekstylnymi, skórzanymi lub skóropodobnymi. Dobrze jest, aby konstrukcja krzesła była wykonana z drewna. Podkreśli to tradycyjny i klasyczny charakter aranżacji kuchni lub jadalni.

Do kuchni w stylu skandynawskim lub loftowym najlepiej pasować będą hokery wykonane z metalu, również te bez obicia siedziska. Tę funkcję doskonale spełni położona lub przywiązana do konstrukcji poducha. Świetnym rozwiązaniem będą także stołki barowe do kuchni z regulowaną wysokością. Jest to jednak opcja dostępna tylko w przypadku krzeseł obrotowych.

You may also like

Zobacz również

Wyposażenie wnętrza
Utrzymanie i konserwacja kutrów gastronomicznych: najlepsze praktyki Kuter gastronomiczny jest niezbędnym narzędziem w profesjonalnej kuchni, które wymaga regularnej konserwacji i odpowiedniego utrzymania, aby zapewnić...
Czytaj więcej
Kuchnia
Bemary: efektywność energetyczna i zrównoważone użytkowanie Czy zastanawiałeś się, jak efektywnie i ekologicznie korzystać z bemarów? Oto kluczowe wskazówki, które pomogą Ci w osiągnięciu...
Czytaj więcej