Wyposażenie wnętrza

Jak zaaranżować wyspę kuchenną?

Wyspa kuchenna to praktyczne rozwiązanie aranżacyjne pozwalające na wygospodarowanie w przestrzeni kuchni wygodnego, wielofunkcyjnego stanowiska roboczego. Można na niej przygotowywać posiłki, ale wyspa posłuży także jako stół do ich spożycia. Jak zaaranżować wyspę kuchenną by wykorzystać jej wszystkie walory?

Wyspa i krzesła barowe do kuchni

Wyspa kuchenna jest tworzona, przede wszystkim, z myślą o przygotowywaniu na niej posiłków, w związku z czym jej wysokość jest zaprojektowana tak by wygodnie można było pracować przy niej na stojąco. Idealnym uzupełnieniem wyspy są krzesła barowe do kuchni, charakteryzujące się optymalną w stosunku do niej wysokością. Dodatkowo, ten rodzaj krzesła wprowadza do kompozycji duże urozmaicenie i potrafi całkowicie zmienić atmosferę w pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane hokery do kuchni będą uzupełnieniem aranżacji wyspy pozwalającym na wykorzystanie w pełni jej możliwości. Również przedłużony blat roboczy zyska zupełnie inne oblicze dzięki wysokim krzesłom barowym.

Odpowiednie oświetlenie wyspy

To, jak wyspa kuchenna zostanie oświetlona będzie istotne z dwóch powodów. Po pierwsze, jako przestrzeń przeznaczona do przygotowywania posiłków, powinna ona być doświetlona dla komfortu pracy. Osobną kwestią jest niezaprzeczalna rola dekoracyjna wyspy, która najczęściej będzie stanowiła punkt centralny w pomieszczeniu. Umieszczenie nad wyspą eleganckich lamp pozwoli na wydobycie całego jej uroku. W tej roli sprawdzą się długie lampy wiszące o zamkniętych kloszach, wprowadzające do wnętrza niepowtarzalny nastrój intymności, eksponujące przestrzeń, wokół której toczy się życie domowników.

Jaki rodzaj krzeseł barowych wybrać – Krzesło barowe do kuchni

Krzesła barowe mają jedną wspólną cechę – są wysokie, poza tym różnią się między sobą wieloma szczegółami. Poza designem, dopasowanym do konceptu stylizacyjnego zastosowanego w kuchni, można wybierać spośród krzeseł barowych: metalowych, drewnianych, z tworzyw sztucznych, z oparciem lub bez niego, a także krzeseł o regulowanej wysokości. Warto pamiętać by, o ile wysokość siedziska nie jest regulowana, krzesło barowe pasowało swymi rozmiarami do wysokości blatu na wyspie. W przypadku wysp sięgających 110 cm będą to krzesła wysokie na 80 cm.

You may also like

Zobacz również

Wyposażenie wnętrza
Utrzymanie i konserwacja kutrów gastronomicznych: najlepsze praktyki Kuter gastronomiczny jest niezbędnym narzędziem w profesjonalnej kuchni, które wymaga regularnej konserwacji i odpowiedniego utrzymania, aby zapewnić...
Czytaj więcej
Kuchnia
Bemary: efektywność energetyczna i zrównoważone użytkowanie Czy zastanawiałeś się, jak efektywnie i ekologicznie korzystać z bemarów? Oto kluczowe wskazówki, które pomogą Ci w osiągnięciu...
Czytaj więcej