Kuchnia

Kuchnia otwarta na salon

Często decydujemy się na małą kuchnię otwartą na salon. Dlaczego to rozwiązanie tak nam odpowiada? Ponieważ pozwala zachować przestrzeń i sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu. Ponadto mała kuchnia z salonem to okazja do stworzenia modnego, a jednocześnie oryginalnego wystroju.

Po pierwsze wielozadaniowość

Przestrzeń, która jest przeznaczona do wielu funkcji stanowi wielkie wyzwanie dla projektantów wnętrz. Jednocześnie otwiera możliwości, których nie dają pozamykane pokoje.

Wielozadaniowość małej kuchni z salonem zaczyna się projektować na etapie wykończenia. Przede wszystkim mówimy tu o kolorze ścian, podłogi oraz zastosowaniu oświetlenia.

Aktualny design wskazuje, że korzystnie jest zastosować jednolity rodzaj i kolor podłogi. Jednakowa podłoga na całej powierzchni kuchni i salonu to dobre wizualnie rozwiązanie.

Zastosowanie kolorów

W dobie minimalizmu tęsknimy za kolorami. Kolory w małej kuchni z salonem pomagają w wyznaczeniu stref. Jednak paleta kolorów zastosowanych w tym pomieszczeniu musi być dobrze przemyślana.

Chcąc zachować przestronny charakter pomieszczenia przeważający kolor ścian powinien być jasny, neutralny i nienarzucający się. Dobrze, by kolor ścian i kolor płytek między szafkami w kuchni pochodziły z jednej palety barw.

Wszystkie kolory dodatkowe powinny ze sobą korespondować i pojawiać się w całym pomieszczeniu. Mała kuchnia z salonem musi zachować jednolity styl łączenia kolorów. Możemy zdecydować się na kontrastowe kolory, albo kolory dopełniające się.

Umeblowanie i oświetlenie

Mała, funkcjonalna kuchnia bardzo ułatwia przygotowywanie posiłków oraz sprzątanie po nich! Kuchnia zabudowana do samego sufitu umożliwia schowanie wszystkich sprzętów kuchennych. Dzięki takiemu zabiegowi kuchenne blaty nie odciągają uwagi od reszty pomieszczenia.

Przejście między kuchnią a salonem ułatwi nam wstawienie blatu barowego, bądź stołu z krzesłami. Ważną rolę w oddzieleni od siebie tych dwóch przestrzeni pełni oświetlenie. Inny rodzaj światła wybieramy do kuchni i jadalni, inaczej oświetlamy salon, miejsce do pracy czy część sypialną.

Dobrze zaprojektowane oświetlenie wprowadza do wnętrz harmonię. Jednakowy styl zastosowanych lamp sprawi, że pomieszczenie będzie spójne i przyjazne.

Dodatki

W wystroju wnętrz można zastosować zasadę dominujących dodatków. Wnętrze urządzamy bardzo klasycznie i spokojnie natomiast wyraźne akcenty uzyskujemy poprzez dodatki.

Popularne jasne białe bądź szare ściany, klasyczne białe meble z drewnianymi blatami pozwalają na wprowadzenie kolorowych dodatków np. modnych w tym sezonie odcieni zieleni. Poduszki na kanapie w butelkowej zieleni, zasłony w kolorze świeżej trawy, natomiast dywan w odcieniach spokojnej wody.

Wystrój małej kuchni z salonem to bardzo ważna decyzja. Wpływa ona na życie całej rodziny, gdyż to pomieszczenie w którym toczy się nasze życie. Pamiętajmy o zachowaniu jedności i umiaru a dzięki temu uzyskamy upragnioną harmonię.

You may also like

Zobacz również

Wyposażenie wnętrza
Utrzymanie i konserwacja kutrów gastronomicznych: najlepsze praktyki Kuter gastronomiczny jest niezbędnym narzędziem w profesjonalnej kuchni, które wymaga regularnej konserwacji i odpowiedniego utrzymania, aby zapewnić...
Czytaj więcej
Kuchnia
Bemary: efektywność energetyczna i zrównoważone użytkowanie Czy zastanawiałeś się, jak efektywnie i ekologicznie korzystać z bemarów? Oto kluczowe wskazówki, które pomogą Ci w osiągnięciu...
Czytaj więcej