Wyposażenie wnętrza

Dlaczego warto przed drzwiami położyć matę gumową?

Przed każdymi drzwiami powinna leżeć wycieraczka. Ten niepozorny przedmiot jest bardzo praktyczny i przydaje się w każdym domu i w każdej firmie. Dlaczego warto mieć przed drzwiami matę gumową?

Mniej zabrudzeń

Najwięcej zabrudzeń przedostaje się do pomieszczeń na podeszwach butów. Zjawisko to jest szczególnie nasilone zimą i jesienią, kiedy na dworze jest mokro i błotnisto. Wycieraczka gumowa pozwala na zminimalizowanie ilości wnoszonych zanieczyszczeń do środka pomieszczenia. Wystarczy tyko dokładnie otrzepać na niej buty lub pozwolić im odcieknąć. Mata gumowa ażurowa sprawdza się do tego idealnie.

Łatwa w utrzymaniu czystości

Kolejnym bardzo ważnym atutem wycieraczek jest to, że mata gumowa nadaje się do szybkiego umycia. Wystarczy przepłukać ją wodą a później zostawić do wyschnięcia. Woda na pewno nie zniszczy gumy. Tworzywa sztuczne nie wchłaniają zabrudzeń, więc plamy znajdują się tylko na jej zewnętrznej powierzchni. Silny strumień wody usunie wszystkie zabrudzenia bez konieczności szorowania.

Pasuje do wystroju

Mata gumowa ażurowa jest bardzo uniwersalna. Można, więc śmiało położyć ją w każdym możliwym pomieszczeniu. Zawsze będzie dobrze wyglądała. To bardzo ważne, bo w przypadku tradycyjnych wycieraczek przypominających dywanik z tkaniny lub ze słomy, wybór odpowiedniego wzoru może przysporzyć sporo kłopotów. Tymczasem wycieraczka gumowa zawsze dobrze wygląda. Jej zakup jest, więc wyjątkowo prosty.

Jest bardzo wytrzymała i tania

Dobra mata gumowa może służyć przez długie lata. Nie jest to przedmiot, który zużywa się lub z czasem wygląda coraz gorzej. W starych wycieraczkach mogą (ale nie muszą) odkruszać się kawałki gumy. Dotyczy to jednak przede wszystkim wycieraczek, które leżą na zewnątrz budynku i są poddawane działaniu silnego promieniowania słonecznego. W bardziej zacienionych miejscach lub w budynkach np. w wiatrołapach, korytarzach i na klatkach schodowych wycieraczka z dobrej jakości gumy może leżeć przez długie lata. To spora oszczędność dla budżetu i mniej kłopotów. Atrakcyjna cena takich wycieraczek też może przemawiać na ich korzyść. Są one niewątpliwie tańsze niż mniej wytrzymałe maty z naturalnych surowców, więc nic dziwnego w tym, że są bardzo popularne.

You may also like

Zobacz również

Wyposażenie wnętrza
Utrzymanie i konserwacja kutrów gastronomicznych: najlepsze praktyki Kuter gastronomiczny jest niezbędnym narzędziem w profesjonalnej kuchni, które wymaga regularnej konserwacji i odpowiedniego utrzymania, aby zapewnić...
Czytaj więcej
Kuchnia
Bemary: efektywność energetyczna i zrównoważone użytkowanie Czy zastanawiałeś się, jak efektywnie i ekologicznie korzystać z bemarów? Oto kluczowe wskazówki, które pomogą Ci w osiągnięciu...
Czytaj więcej