Kuchnia

Salon z aneksem kuchennym w bloku

Nowe budownictwo charakteryzuje się tym, że najczęściej salon lub inaczej pokój dzienny połączony jest z aneksem kuchennym. Jak funkcjonalnie urządzić tą przestrzeń? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla osób, które zabierają się do działania.

Funkcjonalne aranżacje kuchni w bloku

Jeśli kuchnia połączona jest z salonem, do zaaranżowania mamy sporą przestrzeń dzienną. Warto dobrze to przemyśleć, aby było pięknie i funkcjonalnie zarazem. Jeśli pragnie się oddzielić wizualnie część kuchenną od wypoczynkowej, można postawić między innymi na wyspę kuchenną.

Wyspa to świetna opcja, ponieważ to dodatkowo miejsce do przechowywania. Może ona również służyć jako stół do spożywania posiłków. Niektórzy decydują się na zamontowanie płyty grzewczej lub kuchenki gazowej na wyspie.

Odpowiednia zabudowa kuchenna

Minusem otwartej kuchni, która połączona jest z salonem, jest to, że kuchenny bałagan nie ukryje się przed wzrokiem odpoczywających osób. Warto zatem postawić na to, by kuchenna zabudowa pozwalała na ukrycie wszystkiego, co nie musi stać na widoku.

Funkcjonalne Aranżacje kuchni w bloku to takie, w których wykorzystuje się meble zabudowane aż po sam sufit. Dzięki temu ma się naprawdę sporo miejsca do przechowywania różnych sprzętów AGD oraz zastawy stołowej. Warto zwrócić uwagę na to, by meble w kuchni korespondowały z wystrojem wnętrza w części dziennej. Paleta kolorystyczna musi być spójna, bo tylko dzięki temu przestrzeń prezentuje się pięknie.

Podłoga w kuchni i salonie

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby nie odcinać wizualnie podłogi w części kuchennej od części salonowej. Dlatego też wybierane są te same materiały do położenia w całej przestrzeni.

Drewniana podłoga w kuchni wbrew pozorom wcale nie jest złym wyborem. Można postawić też na płytki drewnopodobne, które ułoży się w całym mieszkaniu. To często wizualnie dużo lepsza opcja niż panele lub drewno w części wypoczynkowej, a glazura w części kuchennej. Jeśli brakuje pomysłów na to, jak dobrze to połączyć, można zobaczyć inspiracje w czasopismach oraz internecie .

You may also like

Zobacz również

Wyposażenie wnętrza
Utrzymanie i konserwacja kutrów gastronomicznych: najlepsze praktyki Kuter gastronomiczny jest niezbędnym narzędziem w profesjonalnej kuchni, które wymaga regularnej konserwacji i odpowiedniego utrzymania, aby zapewnić...
Czytaj więcej
Kuchnia
Bemary: efektywność energetyczna i zrównoważone użytkowanie Czy zastanawiałeś się, jak efektywnie i ekologicznie korzystać z bemarów? Oto kluczowe wskazówki, które pomogą Ci w osiągnięciu...
Czytaj więcej