Kuchnia

Jak wybrać kuchnię elektryczną z piekarnikiem?

Kuchnia elektryczna z piekarnikiem to obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Warto sprawdzić, jakie funkcje mają poszczególne modele, by wybrać najbardziej odpowiedni. Jeśli planujesz dużo gotować, wybierz sprzęt o wysokiej klasie energetycznej. Możesz też sprawdzić w internecie, które modele są najmniej awaryjne i chwalone przez użytkowników.

Płyta indukcyjna czy ceramiczna?

Kuchnia elektryczna z piekarnikiem może działać w dwóch technologiach. Płyty ceramiczne są starsze i dłużej się nagrzewają, powodując wyższe zużycie energii. Płyty indukcyjne są droższe, ale pobierają energię tylko wtedy, kiedy stoi na nich naczynie. Dzięki temu są tańsze w eksploatacji.

Obie mają dodatkowe zabezpieczenia przed dziećmi – można zablokować palniki przed uruchomieniem za pomocą określonej kombinacji klawiszy. Większość modeli ma też zabezpieczenie przed przegrzaniem. Wtedy palnik wyłączy się, jeśli pozostawi się na nim garnek zbyt długo.

Klasa energetyczna sprzętu

Kupując kuchnię elektryczną z piekarnikiem, trzeba zwracać na klasę energetyczną sprzętu. U każdego producenta klasyfikacja wygląda nieco inaczej. Najbardziej energooszczędne są sprzęty o klasie energetycznej A+++, ale jednocześnie ich cena będzie wyższa.

W praktyce klasa energetyczna jest istotna w przypadku sprzętów, które są włączone cały czas lub bardzo często. Warto więc zwracać na ten parametr uwagę przy lodówce lub zamrażarce. Jeśli nie zamierzasz gotować zbyt dużo w domu, możesz to pominąć, kupując kuchenkę.

Kolor obudowy kuchni elektrycznej z piekarnikiem

Do każdego wnętrza będzie pasować kuchnia elektryczna z piekarnikiem w kolorze głębokiej stali, czyli inox. Modele z taką obudową najłatwiej też spotkać w sklepie. Inox nie blaknie, łatwo go wyczyścić. Niestety szybko pojawiają się na nim odciski palców i to nawet przy normalnym użytkowaniu. W związku z tym taką obudowę trzeba czyścić codziennie.

Sporą popularnością cieszą się też obudowy w kolorze czarnym. Czasem zdarza się połączenie srebrno – czarne. Taka kuchenka będzie pasować do mebli z połyskiem, bo też będzie się błyszczeć.

Kuchnie elektryczne z piekarnikiem dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.

You may also like

Zobacz również

Wyposażenie wnętrza
Utrzymanie i konserwacja kutrów gastronomicznych: najlepsze praktyki Kuter gastronomiczny jest niezbędnym narzędziem w profesjonalnej kuchni, które wymaga regularnej konserwacji i odpowiedniego utrzymania, aby zapewnić...
Czytaj więcej
Kuchnia
Bemary: efektywność energetyczna i zrównoważone użytkowanie Czy zastanawiałeś się, jak efektywnie i ekologicznie korzystać z bemarów? Oto kluczowe wskazówki, które pomogą Ci w osiągnięciu...
Czytaj więcej